wordpress temaları

SD Hosting, açılımı Solid State Disk olan ve Türkçe karşılığı olarak tam bir açılımı olmayan SSD´ler son bir kaç yıldır hayatımıza girmiş olan, standart depolama ünitelerinin yerine geçmiş olan, yeni bir depolama teknolojisidir. Standart sabit diskler en çok 10 yıla kadar dayanırken, SSD'ler ile verileriniz ömür boyu saklanabilme olanağına sahipsiniz.

SSD diskler mekanik parçalar içermez bu sebeple sarsıntılara ve çarpmalara karşı dayanıklıdır. Yüksek nem, ısı ve basınç gibi standart sabit disklerin çalışmasını zor kılan durumlarda bile SSD diskler rahatlıkla çalışabilir.

SSD Hosting Nedir ve Nasıl Kullanılır?

SSD Hosting hizmeti SSD disklerin yer aldığı sunucular üzerinde sunulan bir hizmettir. Solid State Disk hosting hizmetinden yararlanabilmeniz için, hosting yani web alanı hizmeti veren bir firma ile iletişime geçerek, SSD Hosting hizmetinin olup olmadığının bilgisini alarak işleme başlayabilirsiniz. Sonrasında hizmeti veren firmanın güvenilirliği, fiyat politikası ve teknik desteği devreye girmektedir.

SSD Hosting, disk ile ilgili bir konu olduğundan sunucu türünün farklılığı yani; linux ya da windows olması önemli değildir.

SSD hosting hizmetini satın alarak; linux sunucuda desteklenen php kodlama ile, windows sunucuda desteklenen asp kodlamalarını sorunsuzca çalıştırabilirsiniz.

SSD Hosting Kullanım Avantajları:

-Sayfalarınız %400 çok daha hızlı yüklenir.

- Hızlı veri yükleme ve  veri erişimi sağlar.

- Solid State Disk Hosting hizmetinizde SSD hareketli parçalar olmadığı için daha fazla mekanik dayanıklılık ve

buna bağlı olarak fiziki sorun oluşma riski azalır.

-Fiziksel arızaya sebebiyet vermediği için üzerinde bulunan web alanı hizmetinizde ve web sayfanızda sorun oluşma riskini azaltır.

- Yazma ve okumada sıfıra yakın hata oluşur.


Hosting Billing Automation by WISECP