wordpress temaları

Alan adı tescili, sahip olduğunuz web sitenizin ismini sizden başkasının kullanmaması için sitenize ait olan ismi kiralama hizmetine verilen isimdir. Alan adı tescili firmamız SD MEDYA tarafından sizler için profesyonel şekilde kiralanmaktadır. Sizler de aldığınız bu profesyonel hizmet sayesinde hiçbir sıkıntı yaşamadan olası tüm aksaklıklarla karşılaşmadan web siteniziniz ismini kullanmaya devam edersiniz.

ALAN ADI ALMADA DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR

  • Yapılan işle uyumlu olması
  • Karakter uzunluğu
  • Akılda kalıcı olması
  • Gereksiz – kullanımı olmaması
  • Doğru uzantı seçimi
  • Anahtar kelime analizi

DOMAİN NE DEMEK?

Alan adı yerine yazılan yani sdmedya.net gibi olan ve IP adresine karşılık gelen daha kısa ve kullanışlı olan kelimelerin bütününe domain denir. Domain sayesinde insanlar web sitesi aramaları yaparken zorluk çekmeden aradıkları içeriklere ulaşma imkanı sağlarlar. Oldukça uzun ve akılda kalması zor olan IP adresi yerine kullanılan domain sadece tek olmaktadır. Genellikle yıllık kiralama işlemiyle kullanılan domainin yenileme süresi oldukça önemlidir. Aksi halde güncellemesi yapılmayan bir domain başka bir kullanıcı tarafından kiralanabilir. Bu da mevcutta kullandığınız ve tanındığınız ismin başkasına verilmesidir. Sizlerde kullandığınız domainin güncelleme süresini takip ederek bu riski almamış olursunuz.

DOĞRU DOMAİN ALMA

Domain alma işi oldukça önemlidir. Çünkü doğru domain sayesinde web sitenizin tıklanma sayısı ne kadar artıyorsa aksi durumda yanlış domain almanız halinde web sitenizin popülerliği oldukça azalmaktadır. Bu sebeple kullanıcılar uzman kişiler tarafından domain alma konusunda destek almaktadır. Bizler de firmamız olarak SD MEDYA uygun domaini almanızda sizlere destek olmaktayız. Doğru domain için isminizle uyumundan, gerekli tüm kurallara kadar son derece titizlikle çalışarak web sitenizin büyümesi ve gelişmesi adına büyük adımlar atmaktayız. Domain satın alma işlemleriniz için bizler SD MEDYA olarak sizlere yardımcı olmaktan keyif duyarız.

ALAN ADI ÜCRETLERİ

Alan adı ücretlerimiz net bir şekilde değildir. Çünkü alacağınız hizmetin ekstraları bulunmaktadır. Bundan dolayı tek bir fiyatımız mevcut değildir. Sizler de daha net bir fiyat bilgisi almak için web sitemiz sdmedya.net ziyaret edebilirsiniz.

SIK SORULAN SORULAR

  1. Alan adı alma nedir?

Alan adı alma, web sitesi adı alma demektir. Uzun IP adresi yerine aldığınız alan adını kullanabilirsiniz.

  1. Alan adı tescili nasıl yapılmaktadır?

Size özel olarak yapılan alan adı tescili firmamız tarafından uzman kişilerce yapılmaktadır. Sizlerde daha detaylı bilgi için lütfen web sitemiz sdmedya.net ziyaret ediniz.

  1. Alan adı almak kaç para?

Maalesef net bir fiyat bilgisi verememekteyiz. Lütfen bizlere ulaşarak sdmedya.net fiyat bilgisi alınız.


Hosting Billing Automation by WISECP